Un forum dedicat tuturor fanilor de anime din Romania si nu numai. Va asteptam aici ! :)

AcasaCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare
Te plictiseşti ? Intră chiar acum pe chat ! (doar utilizatorii înregistraţi au acces la chat) Viteza

Distribuiti | 

Prezentare. La rezolutie 4K

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
BoGhDaN

Otaku Points : 10
Reputaţie Otaku : 0
Data de inscriere : 03/01/2016

MesajSubiect: Prezentare. La rezolutie 4K   Dum Ian 03, 2016 3:55 pm

Eu sunt Bogdan.
Sunt foarte scarcastic si spun totul in fata deci daca o sa va suparati vreodata, imi pare rau.
Am vazut peste 350 serii TV, ONA , OVA , Specials si Movies . Am citit in jur de 50 serii manga si oneshoturi. Citesc 3 LN-uri (The Empty Box and the Zeroth Maria,Rokka: Brave of the Six Flowers si Durarara) . AM jucat multe Eroge-uri. Si am jucat o singura novela visuala, aceea fiind Fate.

Sunt ELitsit. Nu imi place orice fel de anime, iar in zilele noastre rar mai gasesti animeuri bune. Ma mir ca anul 2015 a fost bun cu noi, exceptand cateva esecuri. Oricum , daca aveti nevie de ajutor, va ajut cu placere.

Singurul anime care a primit 10 de la mine , din tot ce am privit din  ani 2010-2015 , este Durarara. Nu imi plac animeurile slice of life bcs there's no life in them.Dar sunt si 2 care imi plac(Ristorante Paradiso si Arakawa Under the Bridge) Urasc tot ce inseamna harem si ecchi exceptand Oretachi no Tsubasa: Under the Innocent Sky. Urasc yaoi , pentru ca vrea mult fangurling strica un anime. De ce nu urasc yuri? Pentru ca eu nu as da unui anime nota mare doar pentru ca doua slabe cu oppai se ling. So... Dar cred ca m-am facut inteles cand am zis ca urasc orice fel de harem si ecchi

Cel mai bun anime studio este Madhouse , deci probabil orice nu e adaptat de ei va avea nota maxima 8-9. In ultimii 2 ani studioul Bones sa facut destul de placut si are adaptari bune.

Inchei cu un top anime din 2015. Poate le priviti si voi.

1.Arslan Senki
2.Kekkai Sensen
3.Rokka no Yuusha
4.Gundam Tekketsu no Orphans
5.Ushio to Tora
6.Shokugeki no Souma
7.Ansatsu Kyoshitsu.
8.Akagami no SHirayuki-hime
9.Death Parade
10.Concrete Revolutio : Choujin Genso.

Intrebari daca doriti, puneti mai jos.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Yobichon

Otaku Points : 1
Data de inscriere : 01/01/2016

MesajSubiect: Re: Prezentare. La rezolutie 4K   Dum Ian 03, 2016 4:01 pm

Salut Bogdane ! Ma bucur ca te-ai hotarat sa-ti faci aparitia ! Ei bine , eu nu o sa postez pe aici dar ma bucur ca o sa am un asa zis " reprezentant " . Bine ai venit ba ! Mai stii de cate ori ne-am certat ? :)) Uh , vremuri bune !

Ti-as pune cateva intrebari dar din pacate le stiu raspunsul , asa ca n-o s-o fac. Sper sa te intelegi bine cu toti si sa te simti bine pe aici, ai grija cu criticatul la sange pe forumul asta si in mod normal te-as ruga sa citesti regulamentul dar momentan nu este. Distreaza-te !
Sus In jos
BoGhDaN

MesajSubiect: Re: Prezentare. La rezolutie 4K   Dum Ian 03, 2016 4:03 pm

Daca nu postezi vin dupa tine , wai.
Sus In jos
Zeref Dragneel

Otaku Points : 46
Data de inscriere : 31/12/2015
Varsta : 15
Localizare : Otelu-Rosu,Caras-Severin

MesajSubiect: Re: Prezentare. La rezolutie 4K   Dum Ian 03, 2016 4:11 pm

BoGhDaN a scris:
Eu sunt Bogdan.
Sunt foarte scarcastic si spun totul in fata deci daca o sa va suparati vreodata, imi pare rau.
Am vazut peste 350 serii TV, ONA , OVA , Specials si Movies . Am citit in jur de 50 serii manga si oneshoturi. Citesc 3 LN-uri (The Empty Box and the Zeroth Maria,Rokka: Brave of the Six Flowers si Durarara) . AM jucat multe Eroge-uri. Si am jucat o singura novela visuala, aceea fiind Fate.

Sunt ELitsit. Nu imi place orice fel de anime, iar in zilele noastre rar mai gasesti animeuri bune. Ma mir ca anul 2015 a fost bun cu noi, exceptand cateva esecuri. Oricum , daca aveti nevie de ajutor, va ajut cu placere.

Singurul anime care a primit 10 de la mine , din tot ce am privit din  ani 2010-2015 , este Durarara. Nu imi plac animeurile slice of life bcs there's no life in them.Dar sunt si 2 care imi plac(Ristorante Paradiso si Arakawa Under the Bridge) Urasc tot ce inseamna harem si ecchi exceptand Oretachi no Tsubasa: Under the Innocent Sky. Urasc yaoi , pentru ca vrea mult fangurling strica un anime. De ce nu urasc yuri? Pentru ca eu nu as da unui anime nota mare doar pentru ca doua slabe cu oppai se ling. So... Dar cred ca m-am facut inteles cand am zis ca urasc orice fel de harem si ecchi

Cel mai bun anime studio este Madhouse , deci probabil orice nu e adaptat de ei va avea nota maxima 8-9. In ultimii 2 ani studioul Bones sa facut destul de placut si are adaptari bune.

Inchei cu un top anime din 2015. Poate le priviti si voi.

1.Arslan Senki
2.Kekkai Sensen
3.Rokka no Yuusha
4.Gundam Tekketsu no Orphans
5.Ushio to Tora
6.Shokugeki no Souma
7.Ansatsu Kyoshitsu.
8.Akagami no SHirayuki-hime
9.Death Parade
10.Concrete Revolutio : Choujin Genso.

Intrebari daca doriti, puneti mai jos.

Se pare ca ai multa experienta in anime.
Ce anime-uri ai vazut dintre cele lungi?

Sus In jos
Ale-chan

Otaku Points : 92
Reputaţie Otaku : 3
Data de inscriere : 30/12/2015
Varsta : 16
Localizare : Konoha.

MesajSubiect: Re: Prezentare. La rezolutie 4K   Dum Ian 03, 2016 4:20 pm

Unul care ştie cum se ,,mănâncă" un anime.
Bun venit, Bogdan!
Sper să am şi eu onoarea să discut cu tine ceva în viața asta.
Şedere plăcută şi sper să stai mult timp pe aici.
Ja nee :3
Sus In jos
BoGhDaN

MesajSubiect: Re: Prezentare. La rezolutie 4K   Dum Ian 03, 2016 4:31 pm

Citat :

Se pare ca ai multa experienta in anime.
Ce anime-uri ai vazut dintre cele lungi?

Bleach , l-am vazut. Naruto(crap) am vazut rpima parte si a 2 a am dat drop la 121. Fairy Tail(crap) am vazut tot , dar a doua parte am dat drop in favoarea mangai pentru ca e cu mult mai buna. Yu Yu Hakusho , Inuyasha vazute. Gintama , nu vreau sa il vad. One Piece sunt pe la 645 , dar nu prea mai am interes pentru el. Ginga Eyuu Denstesu sunt pe la 50. Ranma 1/2 pe la 20 si World Trigger sunt la zi cu materialul sursa, dar momentan fac o pauza pentru ca au bagat niste fillere .

Nu imi trec prin minte alte animeuri lungi.

Citat :
Unul care ştie cum se ,,mănâncă" un anime.
Bun venit, Bogdan!
Sper să am şi eu onoarea să discut cu tine ceva în viața asta.
Şedere plăcută şi sper să stai mult timp pe aici.
Ja nee :3

Putem vorbii, atata timp cat sunt pe chat , in acelais timp cu tine.
Voi sta mult daca nu sunt dat afara. xD
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Prezentare. La rezolutie 4K   

Sus In jos

Prezentare. La rezolutie 4K
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» DIY: idei suporturi de prezentare pentru bijuterii