Un forum dedicat tuturor fanilor de anime din Romania si nu numai. Va asteptam aici ! :)

AcasaCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare
Te plictiseşti ? Intră chiar acum pe chat ! (doar utilizatorii înregistraţi au acces la chat) Viteza

Distribuiţi | 

Claymore

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Vizitator
Vizitator

MesajSubiect: Claymore    Dum Ian 03, 2016 1:48 pm

Claymore este un anime in care oameni coexista cu demoni numiti yoma care mananca oameni. Ca sa scape de acesti yoma, o organizatie misterioasa creeaza razboinice jumate om, jumate yoma numite "vrajitoare cu ochii argintii" sau claymore. Aceste razboinice isi folosesc un anumit procentaj din putere, daca acesta este foarte mare sau 100% risca sa devina yoma si va trebui sa fie omorate.
Povestea este despre o claymore pe nume Clare, care e un sfert yoma(o sa vedeti de ce) si care are ca obiectiv infrangerea unei claymore, devenita yoma. Ea se intalneste cu un pusti, Raki, ce a pierdut tot in urma atacului unui yoma, care decide s-o urmeze. Pe parcursul seriei cei doi isi arata abilitatile, iar Clare ramane devotata obiectivului sau.

Este un anime putin cunoscut, unde femile domina, actiunea este complexa si la fiecare pas. Ceea ce m-a bucurat foarte mult a fost faptul ca acest anime demonstreaza ca se pot face serii bune shounen si cu femei.

Anul aparitiei: 2007

Numar de episoade: 26

Genuri: Action, Adventure, Demons, Fantasy, Shounen, Super Power, Supernatural

Ultima editare efectuata de catre Mirajane in Dum Ian 03, 2016 1:57 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Vizitator
Vizitator

MesajSubiect: Re: Claymore    Dum Ian 03, 2016 1:55 pm

Am vrut sa ma uit, dar am uitat de el, multumesc ca mi-ai reamintit ^^
Sus In jos

Claymore
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime România :: Anime Zone :: Recomandări episoade / anime-
Mergi direct la: